Jak spać na facebooku Jak zasypiać na Google Walcz z bezsennością na twitterze Jak się wyspąc na Youtube

W jakiej temperaturze najlepiej spać?

Temperatura w sypialni

Od czasu do czasu dostaję różne pytania od czytelników bloga. Bardzo za nie wszystkie dziękuję. 🙂 Jedno z nich powtarza się wyjątkowo często, więc postanowiłem poświęcić mu trochę czasu. O jakie pytanie chodzi? W jakiej temperaturze najlepiej spać? Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ temperatura w sypialni w dużym stopniu może mieć wpływ na to jak śpimy.

W jakiej temperaturze najlepiej spać?

Tak naprawdę trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie w jakiej temperaturze najlepiej spać. Najczęściej mówi się o tym, że najlepiej spać w temperaturze 18 – 22°C. Najważniejsze jednak by w Twojej sypialni nie było po prostu ani za zimno, ani za ciepło. W niskiej temperaturze organizm robi bowiem wszystko by się ogrzać – trudno jest się wówczas rozluźnić. Z kolei, jeśli temperatura jest wysoka, nasz organizm nie może swobodnie zasnąć. Spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że spanie w temperaturze powyżej 24°C jest gwarancją złych snów, ale myślę, że jest to lekka przesada. Na pewno zawsze warto wywietrzyć sypialnię przed snem. Świeże powietrze pomaga się zrelaksować i lepiej wypocząć podczas snu.

Jaka jest temperatura w mojej sypialni?

Ja sam lubię spać, jak jest zdecydowanie zimniej. Często zdarza mi się nawet zimą spać przy otwartym oknie. Bardzo istotne jest też dla mnie świeże powietrze. Jak jest mi chociaż trochę za ciepło, śpię zdecydowanie gorzej. Nie dość, że nie mogę zasnąć to często się budzę.

 

Co sądzisz o tym wpisie?

Sprawdź powiązane: ,